Pridaj sa k nám!

Hokej je nádherný kolektívny šport a najlepšia cesta k nemu začína láskou k pohybu, vášňou pre hru a radosťou v kruhu dobrých kamarátov a kamarátiek. Pridajte sa a objavte ich spolu s nami.

Či sa už dieťa „narodilo s hokejkou v ruke”, alebo si obľúbený šport ešte len hľadá – jedno majú určite spoločné. Pre správny vývin potrebujú bezpečné prostredie. Prostredie, kde môžu bok po boku spolu s kamarátmi objavovať nové veci, zdieľať zážitky a hľadať spôsoby, ako byť každým dňom o trochu lepší a viac si dôverovať.

Okrem základov korčuľovania a hokejových tréningov nám veľmi záleží, aby deti nestratili možnosť naučiť sa hrať a vychutnávať si aj iné športy. Získajú tak veľa pestrých zručností, ktoré sú základom pre zdravý vývin každého dieťaťa, nie len malého hokejistu a hokejistky.

Na čo sa môžete tešiť?

Malých BARANOV v náborových ročníkoch (vek 5 – 10 rokov) čakajú:

 • Otvorená priateľská komunita detí, trénerov a rodičov
 • Všestranný motorický rozvoj
 • Budovanie radosti z  pohybu a lásky k hokeju

Viac o našej filozofii s pohľadu dlhodobého rozvoja detí si môžete prečítať na našom blogu.

Kto?

Chlapci a dievčatá vo veku od 5 – 10 rokov

Kedy?

Celoročne

Ako?

Čas a miesto prvého tréningu vám pošleme emailom po vyplnení náborového formulára podľa aktuálneho rozvrhu tréningov.

Náborový formulár

  Otázky a odpovede

  Čo ak moje dieťa nevie korčuľovať?

  To vôbec nevadí. Všetky deti, ktoré potrebujú naučiť, alebo zlepšiť korčuľovanie sú, bez ohľadu na vek, vítané na tréningoch predprípravky, kde ich to s radosťou naučíme.

  Potrebuje dieťa na tréning hokejovú výstroj?

  Po čase určite áno. Na prvé skúšobné tréningy na ľade mu však úplne stačí lyžiarska prilba, oteplovačky, zimné rukavice a samozrejme korčule. Výstroj je možné zapožičať u nás v klube aj počas skúšobnej doby. Po zapísaní dieťaťa za člena klubu požičiavame výstroj za poplatok 20 Eur/rok. V prípade záujmu nám napíšte na info@barani.sk.

  Môžu u vás hrať hokej aj dievčatá?

  Samozrejme. Hokej je skvelá hra pre všetkých. Dievčatá sú u nás určite vítané rovnako ako chlapci.

  Môžu si deti tréning nezáväzne odskúšať?

  Samozrejme. Myslíme si, že predovšetkým deti majú mať možnosť vyskúšať si rôzne športy a aktivity, aby našli pre seba to, čo ich najviac baví a napĺňa. Baranské tréningy sú preto prvý mesiac k dispozícii pre všetkých bezplatne.

  Ako často bude mať moje dieťa tréning?

  Barani do veku 10 rokov trénujú spravidla 2 – 3-krát týždenne. Závisí to od ich kategórie a obdobia tréningového procesu. Cez víkendy sa deti môžu tešiť napríklad na hokejový zápas alebo turnaj. Víkendy taktiež využívame na voľné hry ako OPEN ICE alebo OPEN SPACE.

  Sú všetky tréningy povinné?

  Všetky baranské tréningy sú do veku 10 rokov nepovinné. Vnútorná motivácia detí k pohybu a láska k hokeju je pre nás kľúčová a naše tréningy sa snažíme viesť tak, aby sa Barani ďalšieho tréningu nevedeli dočkať. Rozumieme však, že deti majú rôzne obdobia a potrebujú aj priestor na oddych alebo skúšanie nových vecí. V takom prípade vás prosíme o otvorenú komunikáciu a spätnú väzbu, aby sme vašej situácii a potrebám lepšie porozumeli a vyhoveli im.

  S akými výdavkami má rátať náš rodinný rozpočet?

  Naši Barani platia členské príspevky do klubu na mesačnej báze po dobu 12 mesiacov. Viac o podmienkach členstva a výške členských poplatkov nájdete tu. Klub v rámci členstva počas roka zabezpečuje odborný trénerský tím, tréningový proces, pomôcky, prenájom ľadovej plochy a športovísk, organizáciu zápasov, turnajov a tímových akcií. Taktiež v prípade záujmu zapožičiava hokejovú výstroj za symbolický poplatok 20 Eur/rok.

  Čo ak dieťa popri hokeji trénuje aj v inom športovom klube?

  Tešíme sa zo všetkých detí, ktoré sa radi hýbu a venujú sa aktívne rôznym športom. Budeme len radi, ak si deti nájdu popri hokeji aj iné záujmy a využívajú svoj voľný čas akoukoľvek zmysluplnou aktivitou.

  Kde a kedy Barani trénujú?

  Tréningy na ľade prebiehajú na zimnom štadióne v Banskej Bystrici, buď v hale A, alebo v hale B. Tréningy “na suchu” zase v areáli ZŠ Golianova na Uhlisku. Rozpis tréningov podľa tréningového obdobia a dostupnosti ľadovej plochy posielajú tréneri rodičom na email každý týždeň.

  Ako na prvý tréning?

  Ak vás čaká prvý tréning a vy máte stále veľa otázok, pokojne nám napíšte na info@barani.sk.

  Prvý tréningový mesiac si u nás môžete vyskúšať bezplatne.
  Pre viac informácií nás kontaktujte na info@barani.sk

  HLAVNÍ PARTNERI

  Barani – Hokejová škola Michala Handzuša o.z.

  2020 – 2024 © BARANI