Náš mládežnícky hokejový klub, Hokejová škola Michala Handzuša o.z. v súčasnosti združuje takmer 400 detí vo veku od 5 do 20 rokov. V 14tich hokejových kategóriách sa deťom a mladým hráčom venuje tím 26tich kvalifikovaných trénerov a ich asistentov.

S ich pomocou sa snažíme v klube pristupovať k rozvoju mladých hokejistov systémom, ktorý je už niekoľko rokov etablovaný v škandinávskych krajinách a ktorý je v Slovenskom mládežníckom hokeji jedinečný. Uplatňuje filozofiu tzv.  Human first  čo v praxi  znamená, že  v prvom rade kladieme dôraz na rozvoj človeka (osobnostný rozvoj), v druhom rade na rozvoj športovca (všeobecný pozitívny vzťah k športu ako takému) a v poslednej fáze na rozvoj hokejistu (neskoršia špecializácia). Tento systém napomáha pri správnom prístupe rozvíjať  osobnosť hráča, ktorá je nevyhnutným základom do jeho ďalšieho života, či už bude patriť medzi jedno percento profesionálnych hokejistov alebo nie.

Našim cieľom je totiž umožniť každému mladému človeku zažiť radosť z pohybu, umožniť deťom osobnostný a športový rozvoj v bezpečnom prostredí, ktoré ich naučí tímovosti, rešpektu, zodpovednosti a otvorenosti. Hodnotám, ktoré u neho ako človeka pretrvajú aj po skončení aktívneho hrania hokeja.

Michal Handzuš: “V detstve som dostal príležitosť, venovať sa tomu, čo som najviac miloval. Vyrastal som v prostredí, ktoré dokázalo moju lásku k hokeju podporiť a vytvoriť podmienky, v ktorých som začal hokejovo a osobnostne rásť. Viem, že to nebola samozrejmosť a som za túto šancu veľmi vďačný. 

OZ Barani sú pokračovaním nielen mojej hokejovej cesty. Chcem urobiť všetko preto, aby aj generácia dnešných detí mala možnosť s láskou a nadšením obúvať korčule. Som si istý, že radosť z hokeja, tímová práca, túžba vyhrávať a neustále sa zlepšovať naučí deti všetko, za čo vďačím hokeju aj ja.”

HLAVNÍ PARTNERI

Barani – Hokejová škola Michala Handzuša o.z.

2020 – 2024 © BARANI